Skip to main content

Mała skala produkcji i możliwość wykonywania prototypów są niewątpliwie zaletami produkcji niskoseryjnej. Ten model produkcji ma swoje znaczące atuty, o których warto mówić głośno.

Wysokie koszty produkcji niskoseryjnej to mit

Produkcja niskoseryjna może przynosić oszczędności. Jest nieprawdą, że zamawiając przedmiot w małej liczbie egzemplarzy, narażamy się na wysokie koszty. Wszystko zależy od materiałów i procesów produkcji. W przypadku termoformowania lub wtryskiwania produkcja niskoseryjna jest znacznie tańsza. Dlaczego? Obie metody wymagają specjalistycznego sprzętu, dużego nakładu finansowego i znacznych ilości materiału oraz zużycia energii. Produkcja niskoseryjna to przede wszystkim gwarancja wykorzystania 100% materiału i uzyskania planowanych przychodów.

Od planu do realizacji – krótka droga

Obecne trendy wymagają od producentów bardzo sprawnego działania, ponieważ klienci często potrzebują szybkich modyfikacji projektów. Produkcja niskoseryjna pozwala dostosowywać kształty, formy i kolory produktów w krótkim czasie, co daje szansę na stworzenie produktu w pełni zgodnego z oczekiwaniami.

Produkcja niskoseryjna to idealny start

Jest to także szansa dla małych i średnich firm z ograniczonym budżetem, ale wielkimi planami na przyszłość. Świadome planowanie procesu produkcji, badanie rynku, potrzeb klientów i analiza konkurencji może przyspieszyć rozwój takich firm i przynieść im szybkie zyski.

Skip to content