Skip to main content

Pod tą dość niejednoznaczną nazwą kryje się cud techniki, który ma zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas. Wraz z rozwojem technologii, przetwórstwo tworzyw sztucznych, wkracza w coraz to nowsze i szybsze metody produkcji na masową skalę. Jedną z nich jest właśnie formowanie wtryskowe.

Technika, o której dziś mówimy, oparta jest na wtryskaniu tworzywa sztucznego w stanie ciekłym, do zaprojektowanej wcześniej formy. Na finalny efekt, czyli gotową formę nie musimy czekać długo. Już po kilku minutach lub sekundach od zalania, mamy gotowy produkt, który przedstawiamy klientowi.

Metoda oparta jest na cykliczności i powtarzalności. Dzięki temu mamy możliwość produkcji na szeroką skalę. Obecnie ponad 80% surowców wykonanych z plastiku, wytwarzana jest właśnie przez zastosowanie formatowania wtryskowego. Obudowy do telefonów, opakowania, zabawki, kontakty a także elementy, które
śmiało możemy wykorzystać w mechanice pojazdów, czy też konstrukcji maszyn to finalny efekt. Użycie najnowocześniejszej technologii sprawia, że materiały, które powstają w ramach formowania mogą mieć atrakcyjne i unikalne powierzchnie. Formowanie wtryskowe można uznać za ekologiczne. Zużyte plastikowe opakowania czy też odpady, możemy zamienić na granulat, który zostanie ponownie wykorzystany do przetapiania w ciekłą postać.

Jako firma zajmująca się formowaniem wtryskowym, w swojej ofercie mamy szeroki zakres działań tej metody. Nie ma dla nas znaczenia, czy mamy wyprodukować obudowę to telefonu czy sprzętu AGD. Jak wygląda proces formatowania wtryskowego? Jakie warunki techniczne należy spełnić, by móc odlać odpowiedni kształt? Tego dowiecie się z kolejnego bloga.

Skip to content