Skip to main content

Produkcja tworzyw sztucznych i zastosowanie drukarek 3D są silnie ze sobą powiązane. Tego rodzaju innowacje wkroczyły z impetem do firm zajmujących się produkcją m.in. opakowań, części samochodowych i przedmiotów codziennego użytku. Nieograniczone możliwości projektowania przy użyciu drukarek 3D to zdecydowany atut, z którego korzystają takie firmy jak R&S Święcińscy.

Drukujemy warstwami, nie wlewami

Tradycyjne metody produkcji tworzyw sztucznych opierają się na wlewaniu lub wtryskiwaniu do wcześniej zaprojektowanych i przygotowanych form materiału termoplastycznego. W przypadku drukarek 3D wystarczy nam cyfrowy projekt 3D w postaci grafiki. Następnie uruchomiona drukarka tworzy warstwę po warstwie dany przedmiot, który może być wykonany zarówno z plastiku, jak i metalu. Całość procesu jest sterowana komputerowo i dostosowana do potrzeb klienta.

Wydrukuj prototyp i zmniejsz liczbę błędów

Dzięki technologii 3D fabryki i laboratoria mają możliwość tworzenia prototypów. Szybkie wydruki oszczędzają czas i materiał, a także pozwalają na łatwą modyfikację projektów. Proces rozwoju przedmiotów wykonanych tą techniką zmniejsza koszty związane z produkcją. Dodatkową zaletą drukarek 3D jest niski koszt produkcji w małych nakładach, co przyciąga klientów z niskim budżetem, w tym startupy.

Drukarka 3D poradzi sobie z każdym projektem

Niestandardowy kształt lub wymiar nie stanowią dla drukarki 3D problemu, co jest istotne w przypadku tworzenia spersonalizowanych i oryginalnych produktów. Wprowadzenie druku 3D do oferty firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych przynosi sukces dzięki szybkiemu tworzeniu różnorodnych przedmiotów przy niskim koszcie.

Skip to content