opakowania kartonowe wtryskownia Święcińscy – producent form wtryskowych

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku nasza działalność została rozszerzona o produkcję opakowań kartonowych.

Produkując opakowania kartonowe korzystamy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, ciągle pogłębiając naszą wiedzę i doświadczenie w produkcji opakowań.

Naszym podstawowym atutem jest elastyczne dostosowanie się do potrzeb klienta. Realizujemy zamówienia nawet niewielkich ilości, a nasze opakowania są przyjazne środowisku.

Rodzaje opakowań:

Opakowania klapowe to jedne z najprostszych a jednocześnie najbardziej dostępnych pudeł. Powszechnie zwane jako klapówki, są najtańszymi dostępnymi opakowaniami na rynku. Doskonale nadają się do przesyłek pocztowych, kurierskich czy przeprowadzek.

W swojej ofercie posiadamy kartony klapowe w kilkunastu rozmiarach z tektury falistej 3- i 5-warstwowej o różnej klasie grubości E, B, C, EB, BC lub EE.


W zakresie tektur 3-warstwowych rozróżnia się:

  - tektury o fali B (grubość ok. 2,5-3,0 mm) - tektura ta spełnia funkcję przy produkcji małych pudełek

  - tektury o fali C (grubość ok. 3,5-4,0 mm) - tektura ta spełnia funkcję przy produkcji pudełek o dużej wytrzymałości. Może być alternatywą dla tektury     5-warstwowej

  - tektury o fali E - mikrofala (grubość ok. 1,1-1,7 mm) - tektura ta znajduje zastosowanie w przy produkcji małych opakowań. Tektura o bardzo estetycznym     wyglądzie.


W zakresie tektur 5-warstwowych rozróżnia się:

  - tektury o układzie fal BC (grubość ok. 6,0-6,5 mm) - bardzo odporna i wytrzymała tektura. Doskonała do opakowań o dużej wytrzymałości

  - tektury o układzie fal EB (grubość ok. 3,7-5,0 mm) - tektura ta spełnia funkcję przy produkcji pudełek o dużej wytrzymałości. Może być alternatywą dla     tektury 5-warstwowej fali BC.


Opakowania fasonowe (wykrojnikowe) to pudła o zróżnicowanym kształcie i zastosowaniu, często o bardzo złożonej i skomplikowanej strukturze oraz kształcie, a także bogatej szacie graficznej.

Użycie wykrojnika sprawia, iż opakowania te posiadają najwyższą jakość, a także daje możliwość idealnego dopasowania do pakowanego produktu. Umożliwia nam to nadanie opakowaniom charakterystycznego kształtu, co nie tylko doskonale zabezpieczy zawartość, lecz odpowiednio wyeksponuje opakowanie na półce sklepowej i zapewni rozpoznawalność produktu.