Z czego produkuje się koła do taczek?

Kategoria: Blog

taczka

Taczka to narzędzie niezastąpione w wielu sytuacjach i w wielu branżach. Ciężko wyobrazić sobie bez niej pracę w ogrodzie czy na budowie. Najistotniejszym i zarazem najmocniej eksploatowanym elementem w budowie taczki, a przez to najbardziej narażonym na uszkodzenia, są koła. Jakie wyróżniamy rodzaje kół do taczek ze względu na materiały wykorzystywane do ich produkcji i czym się one charakteryzują?

Plastikowe koła do taczek

Coraz więcej elementów maszyn i pojazdów produkowanych jest z tworzyw sztucznych. Dotyczy to również kół do taczek, do których produkcji wykorzystuje się wysokiej klasy tworzywa techniczne. Kółko z plastiku składa się z łożysk, opony i dętki, a także tulejek dystansowych, osi oraz nakrętek. Plastikowe koła do taczek produkowane z dobrych jakościowo tworzyw cechuje wysoka wytrzymałość mechaniczna – są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia spowodowane np. pękaniem czy odkształcaniem. Konstrukcje kół plastikowych umożliwiała łatwą zmianę opon. Ogromną zaletą felg wykonanych z plastiku jest przede wszystkim lekkość konstrukcji. Niewielka waga sprawdzi się w taczkach wykorzystywanych w miejscach, gdzie szczególnie zwraca się uwagę na ochronę podłoża.

Metalowe koła do taczek

Metal, zwłaszcza stal, to materiał powszechnie wykorzystywany do produkcji felg, co jest doskonale widoczne w branży motoryzacyjnej. Nie inaczej jest w przypadku taczek, do których kółka produkuje się z wysokiej jakości blachy. Metalowe koła do taczek składają się z dwóch łożysk, opony oraz dętki, a także osi składającej się z nakrętek i podkładek. Kółka metalowe charakteryzują się większą wagą niż felgi plastikowe. Idealnie nadają się zatem do przewożenia cięższych ładunków. W przypadku metalowych kółek istotne znaczenie ma sposób ich malowania. Dobrym rozwiązaniem jest malowanie proszkowe, które dodatkowo gwarantuje ochronę antykorozyjną kółek i sprawia, że są one bardziej odporne nie tylko na działanie rdzy, ale też na różnego rodzaju uszkodzenia. Stalowe kółka do taczki to gwarancja trwałości na długie lata.Zostaw komentarz